top of page

Svatební šaty na míru

42868361_1941363962613432_52942768342491

Milé nevěsty, velmi mne těší váš zájem o svatební šaty z mé dílny.

Za každými šaty se skrývá krásný příběh, jak z procesu jejich tvorby, tak příběh úžasného páru, který se rozhodl říci své "ano".

 

FOTOGALERII spokojených nevěst a realizovaných šatů naleznete TADY.

O všechny šaty pečuje během šití s láskou krejčová Hana a já, Lady AnnaHell.

 

Než mi napíšete, přečtěte si prosím následující informace.

 

Proč šaty na míru?

Jde o váš vysněný a jedinečný den a proto byste měla vypadat dokonale. Šaty na míru by vám měly perfektně sedět, nic by nemělo odstávat, nic by se nemělo krabatit. Živůtek by měl krásně obepínat vaši postavu. A přesně proto děláme svatební šaty minimálně s jednou zkouškou a paní krejčovou.

 

Jak celý proces ušití šatů probíhá?

Buď naprosto víte, jak vaše vysněné šaty mají vypadat - v tom případě si připravte různé inspirativní obrázky a napište mi o osobní schůzku, kde probereme vše potřebné - materiály, způsob zpracování vhodný k vaší postavě a třeba i téma svatby. A nebo nevíte, jaké šaty chcete, v tom případě stačí jen vědět co se vám líbí a vše vymyslíme na schůzce.

 

První schůzka.

Sebou nic nepotřebujete, ani nic nebudete platit. Jde pouze o informativní schůzku. Probereme střih, materiály, ukážu vám vzorečky látek, vyzkoušíte si základní střihy, co mám v showroomu. Až poté dělám kalkulaci a po jejím schválení zasílám zálohovou fakturu.

 

Kolik budou šaty stát?

Přibližnou kalkulaci šatů jsem schopná říci až po první schůzce. Dokud přesně nevím, jak budou vypadat, jakou máte postavu a přesně jaké materiály použijeme, tak je to opravdu nemožné. I obrázky stažené z internetu mohou být velmi zavádějící. Vám se například líbí střih šatů, ale krajku budete chtít jinou a tím pádem se předběžná  kalkulace může lišit o tisíce. Proto píši všem, nejlepší  je se nejdříve sejít a probrat vaše vysněné šaty i například s vaším cenovým limitem. Pokud máte na šaty vyhrazenou přesnou částku, dost často se dají šaty upravit tak, abychom se do ní vešly. Vše je na společné domluvě.

Hodně přibližný ceník:

  • šaty krátké jednoduché: do 10tis

  • šaty krátké složitější (tylová sukně, krajka, knoflíčky po celých zádech,...): 10-15tis

  • šaty dlouhé: kolem 15tis

  • šaty dlouhé krajkou vyšívané (dražší materiály, ručně našívaná krajka, vrstvy tylu, ....): od 15tis

 

První zkouška.

Na první zkoušku je potřeba abyste měla svatební boty (nebo alespoň boty se stejně vysokým podpatkem). Výše podpatku ovlivňuje váš postoj a tím pádem živůtek, který je z pevného materiálu, už nemusí tolik sedět, pokud boty změníte. Není to nic dramatického, ale minimálně k oltáři a na focení byste měla být naprosto dokonalá.

Druhou podstatnou věcí je podprsenka - od začátku mějte prosím stejnou, jaká bude na svatbě. Dokonce nestačí ani stejný typ, musí být prostě ta jedna, která bude pod šaty i na svatbě. Zvláště pokud jsou šaty z pevného svatebního saténu.

Pokud si nevíte rady s prádlem, můžeme vám ho i ušít a nebo poradit, kde sehnat takové, které bude vaší postavě lichotit. Oblíbené jsou pod šaty stahovací kalhotky, stahovací body, podvazkové pásy nebo sexy krajkové prádlo na svatební noc.

 

Kolik zkoušek bude potřeba?

Záleží na složitosti šatů, popřípadě pokud na nich v procesu šití něco zásadního změníme. Zpravidla jde o 1-4 zkoušky. Pokud to do Prahy máte daleko, tak se můžeme domluvit i přes emaily nebo telefon a bude stačit i vaše jedna cesta do Prahy, která se dá spojit s hezkým výletem po památkách.

 

Jak dlouho bude trvat ušití?

Vždy je lepší začít šití řešit s dostatečným předstihem. Velmi záleží na tom, kolik zakázek zrovna máme. Jednoduché šaty jsme schopné ušít i do měsíce nebo dvou. Ideální je však napsat alespoň půl roku dopředu, ikdyž jsme již také měly nevěsty s dlouhými šaty s vlečkou do 3 týdnů...

 

Odevzdání šatů a co potom.

Šaty dostanete v ochranném obalu. Všem nevěstám doporučuji 14 dní před svatbou doma vyzkoušet, aby se dalo třeba ještě něco upravit. Rozhodně si je nikdy nezapínejte sama. V šatech je většinou skrytý zip, za který se nesmí moc škubat, může se v něm udělat dírka a už nepůjdou zapnout. Zip ať vám zapíná někdo velmi opatrně, zvláště ve švu v pase. A pozor na makeup u výstřihu, na bílé je vidět opravdu všechno. A po svatbě neprat, ale do čistírny - a pouze té, která se na svatební šaty zaměřuje, takové ty obyčejné v obchodních centrech vám je většinou ani nebudou chtít vzít.

 

Je mi líto, že jsem je měla na sobě jen jednou.

Pokud chcete, můžeme na vašich šatech vyměnit sukni za barevnou a hned z nich budou šaty na ples nebo na běžné nošení. Popřípadě pokud máte dlouhé šaty, dají se zkrátit, atd. Je škoda, aby vám ležely jen tak ve skříni.

 

Nevím jaké doplňky zvolit.

Rády vám vyrobíme doplňky do vlasů, závoj, svatební podvazek, bundičku a nebo někoho doporučíme.

 

A co ženich?

Pro vašeho drahého můžeme vyrobit motýlka nebo kravatu ze stejného materiálu, jaký použijeme na váš pásek. K motýlku se pak hodí i kšandy. S barvou vám rády poradíme.

 

Chci mít s dcerou podobné šaty.

Není problém vaší malé ratolesti ušít podobné šaty za využití stejných materiálů.

 

Doufám, že jsem zodpověděla alespoň nějaké vaše dotazy, teď už stačí si jen se mnou domluvit schůzku a můžeme ty vaše vysněné začít realizovat!

Budu se moc těšit!

Lady AnnaHell

Spokojené nevěsty

Spokojené nevěsty

bottom of page